سفارش تبلیغ
صبا ویژن

فرش های کلاریس چیست ؟ آیا زیبا هستن ؟

این فرش ضخامت اندکی داشته و درعین حال یکی از انواع باکیفیت فرش فانتزی به شمار می رود که تنوع بالایی در طرح و رنگ دارد. در بافت این فرش رنگ به ریشه الیاف تزریق شده و نسبت به نمونه های چاپی از طول عمر بیشتری برخوردار هستند.

معایب فرش کلاریس

این فرش در کنار مزایای متعددی که دارد می تواند معایبی نیز داشته باشد که البته تاکنون موارد زیادی از آن ذکر نشده است. تنها نکته ای که به عنوان یک عیب درخصوص این فرش ها می توان نام برد رنگ دهی درصورت عدم توضیع مناسب رنگ است. چنانچه رنگ به خوبی به ریشه فرش تزریق نشود هنگام شستشو پخش شده و موجب می شود فرش طرح اولیه خود را از دست بدهد.

فرش کلاریس مدرن

درحال حاضر نمونه های مدرن فرش کلاریس نیز روانه بازار شده که تراکم آن ها بالاتر از نمونه های پیشین است. این امر موجب شده تا طرح و نقشه قالی زیباتر به چشم بیاید و رنگ های موجود حالت زنده تری داشته باشند. از سوی دیگر زمانی که فرش با تراکم بالاتری بافته شود استحکام و دوام بیشتری نیز داشته و در برابر مواد شیمیایی از مقاومت بالاتری نیز برخوردار خواهد بود. به همین دلیل کمتر دچار سائیدگی و پارگی شده و میزان پرزدهی آن به حداقل می رسد.

قیمت فرش کلاریس

فرش کلاریس به دلیل نوع بافت ویژه خود از قیمت بیشتری نسبت به دیگر نمونه های فرش فانتزی برخوردار است اما در عین حال درمقایسه با فرش های کلاسیک ارزان تر است. همین امر موجب شده تا افرادی که تمایل دارند فرش باکیفیت و قیمت مناسبی را خریداری کننده به سراغ نمونه های این فرش بروند. طرح و نقشه متنوع این دسته از فرش ها توانسته در کمترین زمان توجه افراد را به خود جلب کند.

فرش طرح کلاریس

برخی از نمونه های فرش فانتزی که دارای شانه و تراکم پائین تری بوده و از لحاظ کیفیتی نیز رتبه پائین تری دارند تحت عنوان طرح کلاریس شناخته می شوند. درخصوص این دسته از فرش ها طرح موردنظر بر روی الیاف بی رنگ چاپ شده و اگر به پشت فرش دقت کنید متوجه سفیدی الیاف خواهید شد. این فرش ها هنگام شستشو رنگ پس خواهد داد یا اگر فرزند خردسالی در خانه دارید به هیچ وجه این دسته از فرش ها را توصیه نمی کنیم.

فرش کلاریس کاشان

در بین نمونه های تولید شده این فرش تولیداتی که توسط کارخانه های کاشان روانه بازار شده اند از کیفیت بالاتری برخوردار بوده و توانسته اند مورد توجه افراد قرار بگیرند.این فرش به صورت 700 شانه بافته شده و افراد می توانند اندازه های 6 و 2.25*1.5 و 1.5*1 از آن را سفارش دهند. این دسته از فرش ها بسیار نرم و لطیف بوده و به دلیل استفاده از الیاف ضدحساسیت گزینه ایده آلی برای اتاق کودکان به شمار می روند. البته طرح های جذابی از این فرش کاشان تولید شده که برای استفاده در سالن پذیرایی و یا آشپزخانه نیز مناسب می باشد.

منبع : https://aliqapo.com/colaris/